ГоловнаСтаттіМикробные биопленки: учебные видео для студентов

Микробные биопленки: учебные видео для студентов

Фільмографія Ютьюб - Youtube films on microbial biofilms

Біоплівок в Інтернеті присвячено багато АНГЛОМОВНИХ фільмів, ми б рекомендували почати з цього, з простим і виразним англійським - базовий фільм 1. Показано, як мікроби пливуть в обсязі води і прикріплюються до поверхні, потім утворюється мікробна бляшка, населена різними мікробами, які формують свій мікрокосм - середовище проживання, де кожен виконує свої спеціалізовані функції.

У фільмі 2 увага сфокусована на взаємодії плівок із середовищем ...

23.05.2018
Поділитись:
Микробные биопленки: учебные видео для студентов

А фільм 3 розповідає, чому Ксилітол і Мікробні біоплівки присутні разом. Той самий Ксилітол, який як підсолоджувач застосовують в стоматології.

І нарешті, фільм-презентація:

Наука контролю биопленок за допомогою антимікробних засобів тут.

Ця презентація обговорює фундаментальні фізичні, хімічні та біологічні поняття, важливі для розуміння способів контролю шкідливих биопленок. Розглянуто чотири явища, які визначають ефективність дії антимікробних агентів проти біоплівки:

  1. Дифузія
  2. Гідродинаміка
  3. Фізіологія
  4. Генетична основа толерантності біоплівки.

Безпосереднє мікроскопічне спостереження легкості дифузії мічених флуорісцентом антибіотиків всередину біоплівки різко контрастує з «безпорадністю» перекису водню H2O2 (щодо інактивації мікробів), яка має набагато менші за розміром молекули. Ці, здавалося б, парадоксальні результати можуть бути пояснені тим, що для проникнення антимікробних препаратів в біоплівку потрібно дотримуватися балансу між швидкістю реакції та дифузії. Покадрові зображення биопленок, підданих антимікробної обробки, показують, що в багатьох випадках ці процедури не усувають біоплівку. У тих випадках, коли видалення спостерігається, ясно видно, що сили, що викликаються протікає рідиною, є важливим компонентом процесу видалення. Градієнти концентрацій кисню і концентрації поживних речовин всередині біоплівки призводять до появи стратифікована (тобто пошарових) моделей анаболической активності биопленок. Наприклад, Мікроелектродна технологія демонструє наявність безкисневих ніш в біоплівки, які зазнали впливу аерірованной середовища. Методи фарбування показують, що в тій же біоплівки в різних просторових нішах можуть перебувати зростаючі, що харчуються і «сплячі» клітини.