ГоловнаСтаттіМікробні біоплівки: учбові відео для студентів

Мікробні біоплівки: учбові відео для студентів

Фільмографія Ютьюб — Youtube films on microbial biofilms

Біоплівкам в Інтернеті присвячено багато АНГЛОМОВНИХ фільмів. Ми рекомендуємо почати саме з цього, з простою та виразною англійською мовою — базовий фільм 1. Показано, як мікроби пливуть у потоці води та прикріплюються до поверхні, потім утворюється мікробна бляшка, населена різними мікробами, які формують свій МІКРОКОСМ — середовище проживання, де кожен виконує свої спеціалізовані функції.

У фільмі 2 увага сфокусована на взаємодії плівок із середовищем ...

24.05.2018
Поділитись:
Мікробні біоплівки: учбові відео для студентів

А фільм 3 розповідає, чому Ксиліт і Мікробні біоплівки існують разом. Саме той самий Ксиліт, який в стоматології застосовують як підсолоджувач.

І нарешті, фільм-презентація:

Наука контролю біоплівка за допомогою антимікробних засобів — дивитись тут.

Ця презентація обговорює фундаментальні фізичні, хімічні та біологічні поняття, які важливі для розуміння способів контролю шкідливих біоплівок. Розглянуто чотири явища, які визначають ефективність дії антимікробних агентів проти біоплівки:

  1. Дифузія
  2. Гідродинаміка
  3. Фізіологія
  4. Генетична основа толерантності біоплівки.

Безпосереднє мікроскопічне спостереження легкості дифузії мічених флуоресцентом антибіотиків всередину біоплівки різко контрастує з «безпорадністю» перекису водню H2O2 (щодо інактивації мікробів), який має набагато менші за розміром молекули. Ці, здавалося б, парадоксальні результати можна пояснити тим, що для проникнення антимікробних препаратів у біоплівку потрібно дотримуватися балансу між швидкістю реакції та дифузії. Покадрові зображення біоплівок, які обробили антимікробними засобами, показують, що в багатьох випадках ці процедури не усувають біоплівку. У тих випадках, коли видалення спостерігається, ясно видно, що сили, що викликані протічною рідиною, є важливим компонентом процесу видалення. Градієнти концентрацій кисню і концентрації поживних речовин всередині біоплівки призводять до появи стратифікованих (тобто пошарових) моделей анаболічної активності біоплівки. Наприклад, мікроелектродна технологія демонструє наявність безкисневих ніш у біоплівці, які зазнали впливу аерованого середовища. Методи фарбування показують, що в одній біоплівці в різних просторових нішах одночасно можуть перебувати клітини, які розвиваються, живляться і «сплять».