ГоловнаСтаттіДезінфекція некритичних зон

Дезінфекція некритичних зон

Дезінфекція некритичних зон, поверхонь в стоматологічній клініці і інших мед закладах а також громадських зон, та місця проживання людей.

Сподіваємося, що ця стаття допоможе спростити розуміння профілактики вірусних захворювань для стоматологічних клінік та дезінфекції поверхонь загального і особистого простору. 

23.04.2020
Поділитись:
Дезінфекція некритичних зон

Що означає дезінфекції некритичних зон?

Перший етап - очищення поверхонь, другий етап - дезінфекція некритичних поверхонь з використанням низькопроцентного дезинфікуючого розчину проміжного рівня.

Для самостійного розуміння і визначення рівня асептики в залежності від завдання процедури і зони застосування, уточнимо деякі аспекти.

До некритичним поверхонь навколишнього середовища відносяться ті, які контактують з не ушкодженою шкірою (НЕ слизовими оболонками):

• Клінічні контактні поверхні: ті, які часто стосуються руками;

• Поверхні в домашньому господарстві: з мінімальним контактом зі шкірою.

Очищення - це видалення видимих ​​білкових речовин, мікроорганізмів та інших забруднень за допомогою спеціального очищувача або дез розчину містить ферменти (наприклад BIO BREEZE HF, розведений водою 0.3%) з поверхонь, складно доступних місць, щілин, пристроїв або обладнання. Очищення готує деталі дезінфекції до безпечного поводження і / або подальшої дезактивації.

Дезінфекція - це процес, який усуває більшість або всі патогенні організми. Дезінфекція зазвичай здійснюється за допомогою рідких дезінфектантів.

  1. Дезінфекція високого рівня здатна знищити бактеріальні спори при використанні в достатній концентрації протягом необхідного часу контакту.
  2. Дезінфекція середнього рівня знищує все вегетативні бактерії (в т.ч. туберкульозні палички), ліпідні віруси, деякі неліпідні віруси і грибки; крім бактеріальних спор.
  3. Дезінфекція низького рівня вбиває все вегетативні бактерії (крім туберкульозних паличок), ліпідні віруси, деякі неліпідні віруси і деякі гриби; крім бактеріальних спор).

Дезинфікуючим є хімічна речовина, яка видаляє, інактивує або знищують патогенні мікроорганізми на поверхні або елементі, тобто після обробки поверхня або елемент більше не здатні передавати інфекційні частинки.

Забезпечення безпеки поверхні або предмета після обробки триває якась кількість годин в залежності від типу поверхні та інструкції на дезінфікуючий засіб.

Так само досліджувані продукти дезінфекції повинні мати інформацію про активному ефекті після використання продукту (години / хвилини) і неможливості утворення біоплівки в залежності від типу поверхні.

Стерилізація - це процес, який вбиває всі види і форми мікробного життя.

Рекомендації по дезінфекції для стоматологічної практики.

Між візитами пацієнтів, спеціальні меблі, стоматологічні установки, повинні бути очищені і продезінфіковані зареєстрованим засобом для поверхонь BIO BREEZE HF (низький або середній рівень дезінфекції в залежності від концентрації).

Середній рівень дезінфекції в кінці робочого дня.

Таким чином проміжок між пацієнтами повинен становити достатню кількість часу для підготовки до наступного візиту.

Рекомендації для побутового використання BIO BREEZE- HF

Поверхні домашнього господарства, такі як стіни і підлоги, слід регулярно чистити і дезінфікувати з використанням дезінфікуючого засобу низького рівня BIO BREEZE -HF (концентрація 0,3%), особливо поверхні в кухні, ванній, туалеті.

При помітному забрудненні - середній рівень дезінфекції.

Як правильно дезінфікувати поверхні?

Пам'ятайте основне правило: спочатку очищення, потім дезінфекція.

Поверхні ПОВИННІ бути очищені від зовнішнього забруднення миючим розчином (BIO BREEZE HF 0,3%) перед дезінфекцією, щоб дезінфекція була ефективною.

Якщо є зовнішні забруднення на поверхнях, поверхні не можуть бути належним чином оброблені дезинфікуючим розчином. Крім того, зовнішні забруднення можуть дезактивувати активні дезінфікуючі засоби.

Деякі люди припускають, що дезінфікуючі засоби можуть використовуватися в якості засобів для чищення та навпаки. Це не правда. Якщо дезінфікуючий засіб не позначене як засіб для чищення, його не можна використовувати для попереднього очищення.

Завжди дотримуйтесь інструкцій на етикетці і методичних рекомендацій для правильного використання. Використовуйте зареєстровані продукти, призначені для очищення і дезінфекції, якщо обидва етапи виконуються окремо. Наприклад, як засіб BIO BREEZE HF.

Після очищення поверхонь, обробіть поверхню дезинфікуючим засобом протягом рекомендованого часу, а потім витріть насухо, якщо необхідно. Знову ж таки, дотримуйтесь методичним інструкціям дезинфікуючого засобу для забезпечення безпеки, ефективності та належного відповідності методів використання.

Що повинно бути у дезинфікуючого засобу обов'язково?

Для обробки критичних і полукрітіческіе стоматологічних інструментів, некритичних зон використання для всіх дезінфікуючих засобів середнього та низького рівня для некритичних поверхонь і предметів потрібно Реєстрація МОЗ України. На етикетках повинні бути вказані:

  • реєстраційний номер висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи на дезінфікуючий засіб,
  • інформація з безпеки,
  • вказівки по застосуванню (час контакту, методи нанесення)

А також затверджені вимоги ефективності в методичних вказівках.

Ефективність препарату

Відомості, зазначені на етикетці, повинні містити номер державної реєстрації продукту, ТУ, склад і короткі рекомендації по використанню з переходом на електронний носій для отримання більш повної компетентної інформації, яка узгоджена державними уповноваженим органами.

Про поверхневі дезінфікуючі засоби, що використовуються 

  • в медичних установах має бути заявлено про ефективність -дезінфіцірующіе кошти широкого спектра дії з продемонстрованої ефективністю щодо Salmonella choleraesuis, Staphylococcus aureus і Pseudomonas aeruginosa.
  • в стоматологічних клініках повинно додатково бути заявлено про активність щодо вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) і вірусу гепатиту В (ВГВ) або мікобактерії (туберкульоз)

Ефект використання дезінфікуючих засобів. Якісні дез засоби не можуть пошкодити обладнання, навколишнє середовище і нанести шкоду людям в побуті і стоматологічному або медичному персоналу.

Для персоналу важливо вибрати дезінфікуючий засіб, що забезпечує найменш безпечні побічні ефекти, але при цьому, ефективно викликають дезактивацію патогенів в стоматологічному кабінеті та інших медичних установ, а також в місцях регулярного скупчення людей.

Якщо ви бажаєте отримувати цікаву інформацію про новини, акції та подарункам, пройдіть реєстрацію, будь ласка
Завантажувати файли можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть на сайт під своїм акаунтом