ГоловнаСтаттіAQUAStab не застосовуються? Тоді Ваша праця нанівець - адже ризик зараження великий

AQUAStab не застосовуються? Тоді Ваша праця нанівець - адже ризик зараження великий

Біоплівки були завжди. Тільки ми цього не знали

І адже добре ж жили! Спокійно!

Правда, НЕ ВСЕ і НЕ ДОВГО

 Стерилізацією інструментарію і дезінфекцією стоматологи займалися завжди. І не сумнівалися в її необхідності. Швидше, сумнівалися в ефективності. ... Адже результати на практиці часто відрізнялися від отриманих в лабораторії, при випробуваннях і розробці дезінфектантів. Але лише останнім часом нам пояснили «Чому», і тепер не втомлюються повторювати, що вся справа - в біоплівках.

23.05.2018
Поділитись:
AQUAStab не застосовуються? Тоді Ваша праця нанівець - адже ризик зараження великий

Мікроорганізми в біоплівки в 1000-1500 разів стійкіші до антибіотиків, ніж у їх планктонних станах (planktonic state). ЦЕ ФАКТ! Механізми цього збільшення резистентності відрізняються, залежно від виду мікроорганізмів, від типу антибіотиків і биопленок, які ростуть в різних середовищах існування. Ця стійкість до антибіотиків у бактерій, як встановлено, залежить від ряду факторів: їх стану харчування, швидкості росту, температури, рН та попереднього впливу різними за своєю природою і ефективності антимікробних агентів. Все це детально пояснюється студентам (правда, за кордоном) в фільмах, які можна скачати з Youtube або у нас тут.

biofilm

Іншим важливим феноменом є уповільнення темпів зростання різних видів бактерій в біоплівки (проходить через 4 стадії). Це робить їх менш чутливими до бактерицидну антибіотиків і хімічних дезінфектантів. Біопленочная матриця складається з полісахаридів і БІЛКІВ і може протистояти проникненню антибіотиків і хімічних речовин всередину, крізь захисну оболонку біоплівки. Багато сильні (або просто електрично заряджені) молекули антибіотиків, а також володіють високою реакційною здатністю хімічні агенти можуть ПРОСТО НЕ ЗНАЙТИ до більш глибоких зон біоплівки, яка діє в якості іонообмінника, не пропускаючи такі молекули з розчину вглиб.

Динаміка розвитку биопленок в стоматоустановке

Також в межах біоплівки виявлені «суперстійкі» бактерії, вони мають «клітинні насоси», які можуть видавлювати антимікробні агенти з клітини. Так як ці молекулярні насоси викидають молекули антибіотиків за зовнішні мембрани клітин, цей процес забезпечує захист від антибіотиків, які націлені на придушення синтезу клітинної стінки. Вищевказані спостереження також мають вирішальне значення для використання протимікробних препаратів при лікуванні біопленочно-асоційованих інфекцій.

Дентальниє біопленочние інфекції

Захворювання пародонту є інфекцією, що викликається мікроорганізмами, які колонізують поверхню зуба на рівні або під нижнім ясенним краєм. У той час як ці інфекції мають багато спільних властивостей з іншими, вони, тим не менш, володіють і унікальними властивостями, що виникають через специфіку процесу колонізації і природи того оточення, в якому вони знаходяться. У статті журналу «Періодонтологіі» Periodontology, 2000 (див Малюнок з таблицею 1) представлено початкове виклад проблематики всього чотирьох найбільш поширених категорій бактеріальних інфекційних захворювань. Ці захворювання, як правило, викликаються екзогенними (зовнішніми для організму) агентами, характеризуються швидким початком стадії колонізації і формування зрілої біоплівки протягом декількох днів (до тижня). Джерелом таких патогенних організмів часто буває заражений ними інший індивідуум, який страждає подібним захворюванням (в будь-якій формі).

Як уникнути такого крос-зараження? Тільки за допомогою дезінфекції матеріалів і устаткування. У цьому сенсі AQUAStab +, що заливається на ніч в шланги, показує максимальну надійність і ефективність (див наші дослідження тут)

Стоматологічна Вікіпедія присвячує розбору цього явища окрему статтю.

Рис 2. Стаття «Складність терапевтичних завдань в разі дентальних биопленок», Periodontology, 2000.