ГоловнаСтаттіЯка різниця між дезінфекційними серветками W1 і W2?

Яка різниця між дезінфекційними серветками W1 і W2?

Яка різниця між дезінфекційними серветками W1 і W2? Приблизно така ж, як між бактерицидними та бактеріостатичними засобами.

Основна різниця між бактерицидною та бактеріостатичною дією в тому, що бактерицидний засіб — це продукт для дезінфекції, який знищує бактерії, а бактеріостатичний засіб — продукт пролонгованої дії, який не дозволяє мікроорганізмам розмножуватися, а отже, перешкоджає формуванню біоплівок.

16.11.2020
Поділитись:
Яка різниця між дезінфекційними серветками W1 і W2?

Бактерицидна та бактеріостатична дії — поняття досить умовні. Бактерицидні засоби можуть проявляти бактеріостатичну дію та навпаки. Це пов’язано з різницею в структурі та чутливості різних мікроорганізмів до хімічних речовин. Один і той самий препарат може бути бактерицидним для одного виду бактерій і проявляти бактеріостатичні властивості для іншого виду. Те ж стосується і концентрації: хімічний компонент, який у високій концентрації вбиває бактерії, в низькій може лише незначно загальмувати їх зростання і розмноження.

Коли мова заходить про дезінфекцію, особливо про дезінфекцію в умовах стоматологічної клініки, де ризики та бактеріальне навантаження дуже великі, питання грамотного вибору засобу для очищення поверхонь стоїть дуже гостро.

Щоб убезпечити персонал і пацієнтів стоматологічної клініки, ми створили два види дезінфекційних вологих серветок з переважно бактерицидною і бактеріостатичною дією — W1 і W2.

 

Що таке дезінфекційна серветка W1 від EZMEDIX з активними бактерицидними властивостями?

Це серветка, просочена спеціальним складом, до якого входять речовини з максимально вираженою бактерицидною дією, тобто спрямованою на знищення мікроорганізмів декількома способами відразу: шляхом руйнування клітинної стінки, білкових компонентів і ДНК.

Завдяки високій концентрації етилового спирту та інших бактерицидних компонентів, дезінфекція поверхні відбувається дуже швидко, а залишки засобу висихають, не залишаючи слідів.

Внаслідок комбінованого складу просочувальної рідини та присутності відразу декількох активних компонентів з різноспрямованою дією, серветки W1 ефективно знищують широкий спектр мікроорганізмів з різними типами клітинної стінки, включаючи основні збудники інфекцій.

 

Що таке дезінфекційна серветка W2 від EZMEDIX з додатковим бактеріостатичним ефектом?

Серветки W2 — це продукт, який володіє комбінованою дією, в його склад входять як речовини, здатні вбити мікроорганізми, так і компоненти, що утворюють плівку на поверхні та сповільнюють ріст бактерій. Засіб працює до тих пір, поки не закінчується активність бактеріостатичної плівки або поки вона не видаляється з поверхні. У клінічних умовах серветками W2 обробляються зони високого бактеріального навантаження, де можливий ріст біоплівок. Згідно з нашими дослідженнями, хімічні компоненти, що наявні в складі серветок, захищають від утворення біоплівок впродовж 2 годин і довше залежно від типу оброблюваної поверхні.

 

У чому різниця між W1 і W2?

Серветки W1 і W2 призначені для обробки різних типів поверхонь. Серветка W1 містить спирти та спирторозчинні бактерицидні компоненти, тому після її застосування рідина висихає дуже швидко без розводів і нальоту. Ця серветка ідеально підходить для обробки глянцевих поверхонь, скла, нержавіючої сталі, металевих структур стоматологічної установки, хірургічних рукавичок, рук медичного персоналу і всього, що треба простерилізувати швидко та надійно.

Серветка W2 містить майже в 10 разів менше спирту, але при цьому в її склад входять четвертинні амонієві сполуки та спеціальний ензимний комплекс, здатний руйнувати органічні забруднення. Завдяки такому складу серветки W2 можна використовувати на поверхнях з делікатних матеріалів, «які не люблять» спирту, таких як пластик, лаковане дерево, шкірозамінник та ін. Крім активної бактерицидної дії, серветка проявляє пролонговану бактеріостатичну активність. Після повільного висихання рідини на обробленій поверхні залишається тонка непомітна плівка, яка не дозволяє бактеріям розмножуватися і запобігає утворенню біоплівок.

 

Які серветки вибрати?

Щоб відповісти на це питання, необхідно розуміти, з якою метою будуть використовуватися серветки, який ефект від них очікується? Якщо потрібна швидка дезінфекція поверхні та майже миттєве її висихання, з цим впорається серветка W1. Якщо ж необхідний пролонгований захист поверхні від подальшого потрапляння на неї мікроорганізмів і утворення біоплівок, для цього краще підійде серветка W2.

Оскільки серветки мають у складі різні активні компоненти, в разі високого бактеріального навантаження на поверхню (окремі вузли), рекомендується використовувати для дезінфекції обидва види серветок: спочатку W1, потім W2.

З урахуванням вашої стоматологічної практики та досвіду, способи використання обох продуктів залишаються на ваш розсуд.

Якщо ви бажаєте отримувати цікаву інформацію про новини, акції та подарункам, пройдіть реєстрацію, будь ласка
Завантажувати файли можуть тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть на сайт під своїм акаунтом